sobota 21. dubna 2018

Vychytávečky

Když člověk do vyhledávače AliExpressu zadá "Montessori toys", pozná nepoznané! Chci se s vámi podělit o pár úlovků, které stojí za kauf, neb jsou jak stimulující, tak levné.

Numero Uno: Malování vodou
Tahle věcička zaujala pár lidí na Facebooku, když jsem tam dávala fotku, jak si s tím Emma hraje. Je to vlastně takové plátýnko, na které se maluje vodním fixem (součástí soupravy), zůstává na něm stopa...respektive, odhalují se barvy pod svrchní vrstvou. Je to zábava i pro dospělého :D A hned jak to uschne, může se malovat znova!
$1.87, odkaz zde: https://goo.gl/8m8rmp


Číslo dva: Vodní omalovánky
Funguje na stejném principu, jako předchozí hračka. Zkrátka se vodou vybarvují obrázky. Tady bych jen pozamenala, že i když jsou fixy znovu naplnitelné vodou, mají u nás poněkud krátkou životnost, protože batole přece jen nemá takovou citlivost, aby netlačilo a zkrátka nezhuntovalo ho. Náhradní fixky jsou nicméně taky ke koupi na AliExpressu, takže no stress.
$3.55, odkaz zde: https://goo.gl/McLMAi

Za třetí: Šroubky
V minulém článku jsem slíbila, že o nich napíšu, protože byly součástí Emmina svatebního busy bagu. No...jsou to šroubky. Plastové. Matky se nedají přehodit, že by jako byly různobarevné (vyzkoušeli jsme :D), takže hra je vlastně v tom, že se prostě šroubují matky na správné šroubky. Je to možná příliš jednoduché, ale jelikož se s Emmou zrovna učíme barvy, úplně jí to stačí. Základní barvy, základní tvary a jednoduchá práce rukama.
$2.38, odkaz zde: https://goo.gl/29RyD3
Čtvrtá srandička: Myš a sýr
Tuhle roztomilou provlíkačku jsem našla a okamžitě koupila. Kdybyste věděli, jak má Emma ráda sýr a myši, pochopili byste :D A opravdu, hraje si s tím třeba v kočárku nebo na cestě autem, moc jí to baví.
$2.47, odkaz zde: https://goo.gl/rRb6Jq
Číslo pět: Zmrzlinka
Magnetky jsou prostě moje! A když jsem zjistila, že tahle zmrzlinka se spojuje magnetky, moc se mi zalíbila. I když je ale kvalitně udělaná, nechtěla jsem za ni dát tolik. Nicméně ten nápad mě zaujal a poslední dobou si často hrajeme na vaření, tak jsem si řekla, že by se mohla Emmičce hodit do její restaurace. No...líbila se jí, to jo, ale že by to byl hit dne, to zase ne. Problém možná bude i v tom, že je to trochu nuda - nedá se vynechat zelený dílek a mít mini zmrzlinku, jde to poskládat pouze jedním způsobem...takže chybí možnost variace, což značně ubírá body. 
$4.10, odkaz zde: https://goo.gl/RQopB
A poslední: Krájení zeleniny
Nedávno jsem zjistila, že něco podobného prodávají v Dráčikovi za cca 130Kč, takže pro méně trpělivé je možné sehnat i tam. Ale nelíbilo se mi to tolik, jako sada, jterou jsem pořídila na Aliexpresu. Jinak, koupila jsem tuhle sadičku, protože se mi líbila zelenina, která je v ní zastoupená, ale dají se sehnat i jiné kombinace, jedna byla tuším dokonce i s rybou. Jedná se o plastové ovoce a zeleninu (není to ani tak laciné, jak by člověk od AliExpresu čekal), které je vlastně rozdělené na poloviny a spojené suchým zipem. Přiložené je i prkýnko (plastové), na kterém se dá krájet plastovým nožíkem. Taky je tam talířek, na kterém se servíruje. Celý tenhle proces Emmu tak okouzlil, že se k němu vždycky ráno vrací, když něco připravuji v kuchyni.
$4.00, odkaz zde: https://goo.gl/LZFrGj

Extra: kousátko s ježečkem
Aby bylo jasno, kojící korále/náramky a jiná kousátka tohohle typu mě hrozně baví. Protože na krku nic nesnesu, když byla Emma malá, koupila jsem si tento náramek. Tentokrát jsem chtěla pro Edu něco extra, tak jsem z AliExpressu objednala komponenty a vyrobila řetízek s kousátkem. Vše jsem objednávala jednotlivě, takže odkazy nedodám, bylo by jich moc. Ale když jsem to spočítala, vyšlo mě to na něco přes 150Kč, což je méně než polovina toho, co bych zaplatila, kdybych koupila hotové! 
:)
To jsou naše malé radosti a kravinky. Na tenhle blog dost povrchní téma, nicméně berte to tak, že za vším je snaha vykouzlit úsměv na tváři jedné slečny a jednoho chlapce a zažít spolu při hraní nezapomenutelné momenty. Tak, zachránila jsem to. :D

Žádné komentáře: