pondělí 26. března 2018

Busy bags aneb Zabav své batole

Jednoho krásného dne pozvali naši čtyřčlennou rodinu na svatbu v Plzni. Ale nejen na tu free párty, kde můžeme vypustit děti a do večera o nich nevědět - pozvali nás na rodinnou večeři, kde se sedí u stolu, jí a povídá. O dvouměsíčního Edu jsem strach neměla, ten prospí cokoli, má-li pohodlí, ale Emma? Ta potřebuje zábavu, stimulaci a stoprocentní pozornost! :D Takže jsem nastartovala svou preventistickou povahu a začala vymýšlet plán přežití. Samozřejmě, že prioritou bylo vytvořit zadní vrátka. Našla jsem nejbližší hostel od místa konání svatby, abychom v případě krize mohli kdykoli odejít. :D No a pak jsem začala sestavovat busy bag pro Emmu. 
Abych vysvětlila, busy bag je vlastně taška nebo pytlík (někdo dělá i busy boxy), ve kterém jsou hračky nebo hry, které dítě na nějaký čas zabaví. Já jsem ho na svatbu nakombinovala tak, aby v něm byly hračky, které zná, ale taky nějaké novinky. Podstatu busy bagu vidím hlavně v tom, že jsou to věci, se kterými si nehraje úplně denně, aby jí připadaly nové, zajímavé. Následují fotky obsahu její taštičky, jen ale uporozňuju, že je to focené už po akci, takže vše už prošlo Emminýma, ne vždy šetrnýma, rukama. :D
Asi nejúspěšnější byla tato krabička. Je to vlastně dávkovač na umělé mléko, ve kterém si Emma třídila pompomy, gumy a panáčky Stikeez, co máme z Lidlu. Emmička miluje krabičky, takže ji otevírala, zavírala, věci z ní vyndávala a dávala zase zpět. Winner!

Omalovánky, bloček, voskovky a samolepky kočiček. Druhá nejúspěšnější sada! Kočičky nalepovala na slepičku a byla z toho skvělá zábava. :D

Puzzle. Taky jí moc bavily, hlavně když jeden hodila po panu faráři. :D

Tohle jsou hračky, které už zná, takže o ně nakonec měla nejmenší zájem. Brala jsem ale takové, se kterými jde něco dělat. O šroubkách napíšu v příštím článku. :)

No a neuškodí taky mít svačinku, se kterou si může i pohrát. Takže jsem v dmku za nekřesťanské peníze koupila tahle sezamová zvířátka. Podle Emmina slovníku je tam "lába", "yba", "věda" a "kabík"...kdo pozná, co je co, je rozený lingvista.
Toliko tedy k svatbě, kterou jsme přežili (Až na menší komplikace, které samy o sobě vydávají na celkem zábavný příběh). :D Na důkaz k tomu taky přiložím obrázek.

Respektive obrázek obrázku! :D Ediček je v nosítku, kdybyste ho hledali. Manduca nám zase jednou pomohla!


Nicméně busy bags využívám občas i doma, když chci Emmičce nějak zpestřit den. Tady jsou tedy ty, které jsem sestavila už dřív, díky inspiraci z Pinterestu. Mimochodem, nejvíc mě na nich baví asi jejich nízkonákladovost. Prostě se dají vyrobit za pár kaček. :)
Chrastítka z kindervajíček. Každé chrastí trochu jinak, v jednom je rýže, pak čočka a v jednom štěrk...Emmu baví chrastit "do rytmu" nějaké písničky. 

Navlékání plstěných čtverečků na brčka. Super na jemnou motoriku a navíc to Emmu baví asi nejvíc. 

Omalovánky. Oboje jsou koupené v Pepcu, ty větší mají dokonce uprostřed samolepky (což Emma miluje). Obří voskovky jsem pořídila v Dráčikovi. Jsou lepší, protože se v "jemných" dětských ručičkách nelámou. 

Pom pom drop. Nápad spočívá v tom, že se rulička od toaleťáku papírovou páskou přilepí třeba na dveře a pod ní se dá miska, do které propadají skrz ruličku. Emmu tak zaujalo, že něco lepím ke dveřím, že nic jiného nevnímala. Takže jsem jí dala silikonové formičky na muffiny, do kterých lžičkou pompomy rozdělovala. 

Nanukové tyčinky jsem objednala z AliExpressu a na část z nich jsem nalepila suchý zip. Emma zatím dělá jenom řetěz, dají se z toho ale sestavovat různé tvary. Druhá aktivita, která je zatím pro Em příliš složitá, je přiřazování tyčinek k příslušné barvě na kartě. Vzor těch karet jsem stáhla z nějakého ultramamkovského blogu podle odkazu z Pinterestu. Nechala jsem je radši zalaminovat, aby byly odolnější. 
Co se skladování týče, aktivity mám rozdělené do pytlíků (konkrétně litrové a pětilitrové uzavíratelné pytlíky do mrazáku z DMka), abych to vždycky jako komplet vytáhla nebo to mohla vzít kamkoli s sebou. Pokud by vás zajímalo, kde jsem k tomu přišla, většinu zmíněného a mnohem víc mám na nástěnce Pinterestu. Ještě jsem koupila spoustu těch chlupatých drátků, tak z toho taky poskládám nějaký busy bag, potřebuju k tomu ale ruličku od kuchyňských utěrek, tak čekám, až je vymotáme. :D

Snaze zabavit své batole zdar!


1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

Tak to je super Mino, jen tak dal