pondělí 17. srpna 2015

Moje selfie období

Letos jsme se s Otou vydali na další cizokrajné dobrodružství, tentokrát do Cambridge. Nemám moc dobrý foťák, ale baví mě dělat SELFIE* a tak jsem při třídění fotek zjistila, že jich mám celkem dost. 

*Wikipedie říká: "Selfie je typ fotografického autoportrétu, obvykle pořízeného z ruky za pomocí digitálního fotoaparátu či chytrého telefonu."

Cesta...Když jsme svačili, seděli v letadle a když Ota kýchal.

Památky...


Když jsme ve volném čase chodili po městě a já jsem u každého pěkného baráku chtěla udělat selfie, Ota z toho měl jenom legraci...!

V parku...


Když jsme byli v parku rozdávat pozvánky na večerní kavárnu, vyfotili jsme se s lampou, pak taky na pikniku a pak na hřbitově. Až potom, co jsme si spolu prohlíželi fotky nám došlo, že dělat usměvavé selfie na hřbitově asi není úplně košer...

S kamarády...


Když jsme si v kavárně povídali a našli jsme tam kamarády...spoustu kamarádů ze spousty různých kultur! Jenom na těchto fotkách jsou lidé z Čech, Číny, Británie, Nigérie, Taiwanu, Korey, Saudské Arábie, Brazílie a Japonska!

To bylo také jádro veškerých našich aktivit v Cambridgei - povídat si s lidmi v kavárně, zvát je na mimořádné odpolední akce (prohlídka kolejí, projížďka po řece, volejbal, atp.), budovat přátelství, povídat si o Bohu. Za ty dva týdny jsem měla příležitost s mnoha lidmi mluvit o Bohu, křesťanství a palčivých otázkách, které je doprovází. Mimořádně jsem ocenila studentskou atmosféru v kavárně, která umožňovala mluvit o mém vlastním světonázoru, ale také se dozvědět víc o světonázorech jiných. Z tohoto hlediska to byla zkušenost opravdu osvěžující a tak nějak na zem stavějící. Skrze setkání s lidmi z tolika kultur jsem samozřejmě musela opustit některé úzkoprsé předsudky o daných kulturách a to bylo fajn. :)

Spolu...


Když jsme byli za King's College, v botanické zahradě a před King's College. 


V Cambridgei se nám zalíbilo a moc rádi bychom se tam zase někdy vrátili. Momentálně stále ještě dospáváme spánkový deficit, který jsme si tam vytvořili a snažíme se zbavit nemocí, které jsme si přivezli. Ale byla to krásně strávená dovolená! 

Pokud by se vám líbilo něčeho podobného také účastnit, na stránkách Friends International se kolem února 2016 objeví nabídka možností pro příští rok. Stačí umět anglicky pro účely konverzace, být křesťanem a také být pohotový a flexibilní.

Co bylo nejsilnějším zážitkem vaší dovolené? :)

Žádné komentáře: