středa 20. srpna 2014

Džínové kraťásky

Je pravda, že jsem chtěla začít fashion blogging. Něco ve stylu "fashion crushers", rozbíjet lidem iluze o tom, že to, o čem si myslí, že je to hezké, je hezké. To vše jsem chtěla původně dělat anonymně, nebo aspoň na jiném blogu. Pak jsem se ale zamyslela nad radou jednoho svého nově nabytého příbuzného a rozhodla jsem se, že nový projekt rozjíždět nebudu, ale svůj názor vyjádřím. Publikuji zde tedy první článek ze svého supertajného blogu, který co nevidět zruším. Ano, toto si myslí Milana Bubanová. Ne, nechce vás všechny naštvat. Můžete se mnou nesouhlasit (povolení uděleno). 
Enjoy!
(Protože jsem zkoušela něco nového, článek je místy psaný záměrně nespisovně.)
Tak jo. Začneme s tím, čeho máme momentálně všude plno...s výsměchem stylu a elegance, s parodií na spodní prádlo, s letním nevkusem druhého stupně (první stupeň mají plavky tanga a nudisti): S džínovými kraťásky. Myslím, že se psal rok 2011, kdy moje oči poprvé spatřily tuto hrůzu...dnes jich je víc a víc a vypadá to, že tahle stvůra nevymře. Kdyby se bizoni uměli množit tak rychle jako džínové kraťásky na stehnách dívek, nebyli by na pokraji vymření.

OK, teď vážně. Chápu vás, holky, fakt jo. Je hrozný vedro. Máte chuť se svlíknout úplně, ale tak jako aby se neřeklo, vezmete si na sebe aspoň něco. Že ne? Tak ještě jinak. Ty kousky džínoviny (nebo jiné látky podobně krátkého střihu), vypadají totiž v telce a časácích hrozně sexy...a vsadíte se, že na vás budou taky vypadat hrozně sexy! K tomu mám dvě věci:

1) Jasně, že budete sexy...žena tlustá, vychrtlá, akorát, všechny budou sexy v krátkých kraťasech! A víte proč? Protože stejně byste byly sexy ve spodním prádle. Nahá nebo polonahá žena je zpravidla pro muže sexy. A co to vlastně je to sexy? Že by "sexuálně přitažlivá"? To fakt chcete? Já nevím, jak vy, ale já fakt nechci způsobit rodeo v kalhotách chlápka na hlavním nádraží.
Jednou jsme byli s kamarádem v parku a kolem nás prošla fakt pěkná holka v mini džínových kraťáskách. On se na ni krátce podíval a mezi řečí prohodil: "...a pak se diví, že jsou znásilňovaný..." Myslíte, že na tom něco bude?

2) Ruku na srdce...odkdy my, silné ženy v moderní době, kdy můžeme vykonávat snad 90% toho, co dělají muži, mnohé z nás vychovávají děti samy, máme kariéry a z hlavy známe definici emancipace, odkdy my ženy potřebujeme v létě zahodit svou sebeúctu z okna a zadarmo poskytovat mužům pohled na větší plochy svého těla?

Dobře mi rozumějte: nejsem emancipovaná žena. Nejsem pruďas (i když tenhle článek na prudění trochu je). Jenom mi leze na nervy jedna věc: jak mi pořád někdo lže. Nemyslím konkrétní lidi. Myslím svět obecně. Zkusili jste někdy ověřit pravdivost toho, co se píše v plátcích jako Vogue, Elle, Joy, Cosmopolitan a podobných? Našli jste víc, jak 20% pravdivých informací? A co ta podprahová sexuální propaganda televizních kanálů?

Média a sociální tlak na nás ženy působí tak silně, že přestáváme přemýšlet a děláme to, co všechny ostatní...ale k tomu tady nejsme. Každá chce být originální a má k tomu ty nejlepší dispozice. Tak se pojďte zamyslet, čemu všemu jste uvěřily a není to pravda - jako například, že džínové kraťásky jsou pro vás dobré. Pojďte cedit lži a pojďte hledat pravdu. Jo, všechno to k ní směřuje, pokud jste na správné straně.

1 komentář:

D@ve řekl(a)...

Jako by mi článek mluvil duše! :) Je škoda, když si holky nedostatek sebevědomí kompenzují nedostatkem oblečení. Nejpřitažlivější na člověku je podle mě jeho upřímný vztah s Bohem!