pátek 10. září 2010

Zdarma !

Kolik  si vezmete, když to bude zdarma ?
Tak (nebo velmi podobně) zní reklama u silnice z Kutné Hory do Kolína. Všimla jsem si jí dnes a protože jsme se právě s kamarádem bavili o Bohu, dovedla mě k zamyšlení.
Kolik bych si vzala, kdyby byly zdarma všechny Snickersky světa ? Asi 1.5 tuny by bylo rozumné množství v mých očích :)
Kdyby zdarma nabízeli iPhony, vzala bych asi 10 - pro sebe, rodinu a přátele :)
Kdyby mi někdo nabídl zdarma stříbrné prstýnky s diamanty, vzala bych dva - pro sebe a nejlepší kamarádku.
Ale co kdyby mi někdo nabídl nekonečně mnoho dní bez hříchu, zla a špíny ? Co kdyby mi někdo zdarma nabídl záchranu z hříšného života - záchranu od mé hříšné přirozenosti ?
Vzala bych všechno ! A žádala bych o to samé pro svou rodinu, přátele a všechny známé !
Já jsem měla ve svém životě jedno velké štěstí - tato velkolepá nabídka mi byla "strkána pod nos" už od mého narození. Už jako malá jsem věděla, že toto velké ZDARMA je i pro mě, jen se pro to rozhodnout. Nevím, jestli někdy plně porozumím situaci těch, kteří nevyrůstali v křesťanské rodině a teď Ježíše Krista odmítají, já ale vím, že i kdyby má výchova byla jiná, nenašla bych smysl života nikde jinde než u Něj.
Ježíš Kristus je realita, Ježíš Kristus je naděje.
Ježíš je jediný pravý smysl života - právě ten, který mnozí hledají po celý život, ale brání se mu, z pro mě neznámého důvodu.
On nabízí lásku a porozumění, podporu a povzbuzení.
Ježíš je jediný Spasitel*  a Syn Boží.
I vám všem, kteří čtete tento článek je nabízeno ZDARMA očištění od hříchu. Není třeba si dávat pozor, že by bylo laciné, jenom proto, že je zdarma - Bůh je věrný a smlouvu vždy dodržuje. I vy můžete přijmout tuto nabídku, protože Bůh ji má pro všechny.
Tak kolik si vezmete ?


Milostí tedy jste spaseni skrze víru. Spasení není z vás, je to boží dar, není z vašich skutků, takže se nikdo nemůže chlubit. Jsme přece jeho dílo, v Kristu Ježíši stvořeni k tomu, abychom konali dobré skutky, které nám Bůh připravil. Efezským 2:8-10


*SPASITEL= zachránce (v kontextu myšleno jako Ten, který mě zachránil od hříchu)

4 komentáře:

Jančislava řekl(a)...

Jak si můžeš být jistá tím, že je to JEDINÝ PRAVÝ smysl....? Spousty lidí na celém světě, kteří vyznávají jiné náboženství, mohou přeci také žít štastně a najít smysl života...Souhlasím tedy že je to smysl...ale JEDINÝ?

Yvona Bubanová řekl(a)...

Při čtení ZDARMA jako bych jedla čerstvý chleba.

Milana řekl(a)...

Janča: Musím říct, že není lehké odpovědět, protože po mě chceš, abych slovy popsala to, co v srdci cítím a jsem si tím jistá. Nicméně jsem se nad tím zamýšlela:
V Bibli je napsáno (Skutky 4:12):
´V nikom jiném není spásy; není pod nebem jiného jména, zjeveného lidem, jímž bychom mohli být spaseni.´
a jinde Ježíš říká(Jan 14:6):
„Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne."
- pokud tedy smysl života definujeme jako to, že život někam směřuje, to může nabídnout jenom Ježíš. Jiná cesta k naplnění neexistuje.
Jde ale o to, že si to musíš zažít sama - pokud přijmeš Ježíše do svého srdce, budeš vědět s jistotou, že jsi na správné cestě.
Uvažování a polemizování o smyslech života a životních cestách je možná dobré ale jen dočasně - pokud tak budeš přemýšlet celý život a umřeš s tím, že jsi to s Ježíšem nezkusila, co když jsi tím prošvihla to největší dobrodružství svého života,které pro tebe bylo připraveno, ale ty jsi ho nepřijala ?
Je to otázka víry, takový skok po hlavě - bojíš se, že narazíš a přitom je Ježíš stále připraven aby tě chytil !:)

Jančislava řekl(a)...

Pravda. pokud jako cíl života bereš spasení...Je to řečeno i v onou těch citacích...
Ale...zase se obracím na další jiná náboženství, ne všechna mají vůbec Mesiáše...a i tito lidé tedy prošvihli dobrodružství svého života...Mnohem přijatelnější varianta je pro mě reinkarnace...