pondělí 9. listopadu 2009

Chlapec a Loďka

Chtěla bych se s vámi podělit o jeden příbeh, na který jsem natrefila shodou okolností(vedených Bohem - protože náhoda neexistuje:)) na své oblíbené stránce ymiblogging.com

Byl jednou jeden malý chlapec vyrobil loďku ze dřeva. Byla to loďka vskutku pěkná, s plachtou i kormidlem a on z ní měl velkou radost. Vyryl na ni své jméno a pospíchal k nejbližšímu potoku, aby ji vyzkoušel.
Položil loď na vodu a kochal se pohledem na své dílo, které tak skvěle drželo rovnováhu a plavilo se, jako opravdová loď. Když tu najednou se zvedl vítr, opřel se do plachty a vál lodičku velkou rychlostí po proudu. Chlapec křičel, skákal, běžel, ale loďku dohonit nemohl. Snažil se ji najít, ale nazadařilo se mu. Zoufalý a vyčerpaný se vrátil domů.
Druhý den, když ve městě procházel kolem obchodu s hračkami, viděl svou loď ve výloze s visačkou "50 Kč". Nadšený běžel za prodavačem a vysvětloval mu, že to je právě ta loďka, kterou ztratil. Dokonce je na ni podepsaný ! Ale prodavač mu řekl: ,,Když o ni tak stojíš, proč si ji nekoupíš? Stojí jen padesát korun!"
Chlapec rychle utíkal domů, aby spočítal všechny své úspory. Hnán pocitem, že jeho vlastní, milovaná lodička je na dosah rozbil prasátko a veškeré své uspory dvakrát přepočítal.
Ano! Měl přesně padesát korun - ani o halíř víc. Koupil si svou loď zpátky, přitiskl ji k sobě a řekl:
,,Jsi moje ! Dvakrát! Jednou jsem tě stvořil a podruhé vykoupil !"

(Bible) 1.Timoteovi 2:5-7
Je totiž jeden Bůh a jeden prostředník mezi Bohem a lidmi, člověk Kristus Ježíš,
který dal sám sebe jako výkupné za všechny, jako svědectví v určený čas.

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Ahoj, mrkni na toto video: totální bomba --> http://www.tv7.cz/?vid=646
Vítek

Milan Buban řekl(a)...

Super.