neděle 10. května 2009

NewGeneration

Jelikož je pro mě momentálně Nová Generace aktuální, rozhodla jsem se seznámit vás,v rámci oživení svého blogu, s účelem této organizace.

  • Škola není nuda, je to misijní pole. To je asi zásadní věta a myšlení projektu NG. Nejsme odpovědní za to, jak se lidé postaví k evangeliu, jsme však odpovědní za to, že se spolužáci o Ježíši dozvědí.
Nová Generace je mezinárodní organizace s kořeny v Norsku. Názvem se myslí nová generace křesťanů, jejichž cílem je šířit "dobrou zprávu" = evangelium na školách. Protože jsme také založili skupinku NG(máme zatím deset členů), snažíme se naplnit ideu této organizace, kterou je seznámit lidi na naší škole s podstatou křesťanství, s evangeliem. Mnoho lidí může mít zkreslenou představu o tom jaké křesťanství je, a proto se snažíme všem ukázat náš pohled: Křesťanství není nuda, není to o tom někde si odsedět kázání a jít domů. Je to něco, co dává životu nový rozměr.

Naše skupinka NG byla založená minulý rok v říjnu. Od té doby jsme se modlili za Boží vedení v tomto směru, protože jsme nevěděli, jak bychom měli začít. Asi začátkem prosince jsme dostali nápad na evangelizaci o velké přestávce, kdy bychom pustili video s osobními svědectvími a pozvánkou na první setkání pro nevěřící. Začali jsme plánovat a modlit se za to.
Mezitím nám přišla nabídka, že by nám s naším prvním setkáním pomohl tým NyGenerasjon z Norska, který přijede do Čech. To urychlilo sled událostí a museli jsme video v jednom týdnu natočit i odprezentovat. To jsme zvládli a následovalo naše první setkání. Udělali jsme plakátky,připravili jsme občerstvení a program. V den akce jsme vyrazili do školy v tričkách Jsem křesťan, zeptej se proč a zvali jsme koho se dalo. Nakonec na setkání bylo cca 5 nevěrících, pár katolíků a dva profesoři. Norové zorganizovali pár her a řekli svědectví, my jsme řekli evangelium a znovu pustili naše video. Potom jsme nabídli občerstvení a "pokec" a pozvali jsme přítomné na další setkání.
Teď máme v plánu další akci a to palačinkovou party na zahradě, kde budeme smažit palačinky, nabízet modlitby, říkat svoje svědectví a zvát na další setkání. S Boží pomocí.

Více(nebo méně) se můžete dozvědět na webu našeho kutnohorského týmu nebo na oficiálních stránkách Nové generace v ČR

1 komentář:

Unknown řekl(a)...

škoda, že na té palačinkové party nebudu..:( ale super, že to máte..taky možná budeme mít skupinku!! už se těším...god bless U ;)