pondělí 19. ledna 2009

Střetnutí

Právě dnes jsem dočetla knihu od Franka E. Parettiho : Střetnutí.
Četla jsem ji v kuse asi týden, přesto kdokoli mě ze čtení vyrušil, aby nahlédl do mého nového světa a zjistil jak se jmenuje kniha, kterou čtu a o čem je, nebyla jsem schopna mu dát pořádnou odpověď. Tak tedy : Pro všechny, kteří se mě ptali a stále chtějí odpověď.

Veškerý děj se odehrává v americkém městečku Ashtonu. Klasické malé město se dvěma kostely, policejní stanicí, malým soudem, Whitmorovou vysokou školou i gymnáziem, zkrátka malebné místečko. Klíčovou postavou je Hank Bushe - Boží služebník, pastor Ashtonského ekumenického sboru a modlitebník, kterému leží na srdci město Ashton a neustále se za něj modlí. Druhý je Marshall Hogan - novinář, šéf Ashtonského věstníku, kterému se dostal do rukou případ několik let odkládaný - ztracené finance místní univezity a mizení lidí z městečka má nějákou spojitost s šéfem policie, velmi vlivnou profesorkou z univerzity a jejich "psychologickými pokusy. "
Oby cítí že za věcí je něco duchovního. A opravdu, díky Hankovým modlitbám se do města slétají andělé, aby se připravili k boji. Ashtonu se totiž chtějí zmocnit démoni a chtějí z něj udělat své centrum. Díky Hankově neúnavnosti a Hoganově vytrvalosti, ale také díky síle z Ducha svatého byli schopni dotáhnout případ do konce. Hogan sehnal dost důkazů proti lagalitě firmy, která chtěla město koupit, Bushe zase sehnal dost modlitebníků, kteří svými modlitbami dodali sílu andělům k bitvě. Bitva byla vítězná, nejen v tom, že ubránili město Ashton, ale k Bohu se probojovali lidé jako Bernice - Marshallova reportérka, několik odpadlých lidí z Hankova sboru i Marshall sám a stali se jeho dětmi.

Knížka je to moc zajímavá a čtivě napsaná - dovedla mě k tomu, že si musím zopakovat některé knihy z tvorby pana Perettiho.

Žádné komentáře: