sobota 11. října 2008

Apokryf, úkol do českého jazyka :)

Co tam tak strašně dlouho dělá?“ odfrkla si Sára snad už posté. „No, říkal že se hned tak nevrátí, tak bysme mu snad měli dát trošku času, no né ?“za reagoval Náchor. „Ha ! Trošku ! Už tady trčíme nejmíň dva dny a čekáme, ani nevíme na co...Proč tam vlastně šel ?“ „Mmm, říkal myslím něco o zákonu...“ „Pcha, tak zákon bysme tu potřebovali, zvlášť když se tady nejmíň polovina z nás zbláznila a začala si dělat to zlaté tele...jak jenom můžou být tak nevěrní ! A my se tady schováváme aby nás náhodou neukamenovali za to že ho taky neuctíváme. Měli bysme něco udělat a ne tady sedět jak švestky!“

Všichni souhlasně pokývali hlavou, aby Sáře ukázali že s ní souhlasí, ale ve skutečnosti se nikdo k něčemu neměl. Náchor jenom přecházel sem a tam a dělal, jako že přemýšlí. Jak rád by už byl v cíli jejich dlouhé cesty a neřešil neustále něčí spory. On sám nebyl konfliktní typ, ale lidé kolem něj si neustále na něco stěžovali. I když jim Bůh rozdělil moře před nosem, stále mo nevěřili a dostali strach, že umřou hlady. Tak jim dal manu. To jim taky bylo málo, ale Bůh vyhověl i tomuto nároku a dal jim maso. Stále se staral o to, aby měli dost vody, ale když měli tohle všechno, vždycky se našlo něco proti čemu reptat.

Ale teď jim Náchor začínal trošku rozumět, ten který je celou cestu vedl najednou odešel na horu Sínaj kvůli nějákému zákonu.

Najednou Sára prudce vstala. „Já to tak nenechám, musíme jim něco říct, přece se nemůžou modlit k pozlacené plechovce ! Kdo jde se mnou ?“ Náchor si vyměnil pár rozpačitých pohledů s přáteli sedícími kolem ohně, ale pak se rozhodl, že v tom Sáru nenechá. Vyrazil za ní a s ním i několik dalších, když v tom zahlédli Mojžíše scházejícího ze Sínaje s nějákými deskami v rukách. Náchor na zlomek sekundy pocítil naději, že Mojžíš nese rozuzlení toho všeho, ale ta se hned vytratila, když uviděl výraz jeho tváře. A pak najednou Mojžíš zvedl kamenné desky nad hlavu a hodil s nimi o skálu. Desky byly na cucky a Náchorovi, Sáře i všem ostatním bylo jasné, že tohle jen tak neskončí.

3 komentáře:

Milan Buban řekl(a)...

Dobře píšeš. Keep on! mab

Anonymní řekl(a)...

velmi zaujimave :-)

Memnarch řekl(a)...

perfektní, máš nadání a smysl pro humor, jen tak dál!!!!